Koris

Babītes novada jauktais koris  “MASKA” ir viens no labākajiem Latvijas amatieru koriem. Koris dibināts 2000. gadā un tā izveidotājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs no kora pastāvēšanas pirmās dienas Jānis Ozols. Koris “MASKA” un diriģents Jānis Ozols ir radoša apvienība ar savu šarmu un stilu, kur unikalitāti raksturo spēja izpildīt ne tikai klasisku kormūziku, bet uzdrīkstēšanās būt atšķirīgiem.

“MASKA” savā darbības laikā ieguvusi augstus sasniegumus un atzinību, pierādot sevi kā mērķtiecīgu un radošu kolektīvu, aktīvi piedaloties starptautiskos konkursos un sniedzot koncertus gan Latvijā , gan ārzemēs: Itālijā , Slovēnijā , Čehijā , Igaunijā , Somijā , Vācijā , Nīderlandē , Spānijā , Austrālijā , Japānā , Zviedrijā , Beļģijā .

Kora repertuārs aptver plašu mūzikas žanru loku – no garīgās līdz tautas mūzikai, no klasiskās līdz mūsdienu, vienmēr meklējot jaunas interpretāciju iespējas un bagātinot savas uzstāšanās, nereti pārsteidzot klausītāju ar atjautīgiem risinājumiem.

Koris sadarbojas ar iemīļotiem un pasaulē atzītiem latviešu mūziķiem – perkusionistu un komponistu Rihardu Zaļupi, Renāti Stivriņu, Jāni Šipkēvicu (Shipsea), pianistu un komponistu Vestardu Šimku. Arī lietuviešu komponists Vītauts Miškinis (Vytautas Miškinis) un igauņu komponists Perts Ūsbergs (Pärt Uusberg) radījuši skaņdarbus īpaši korim “MASKA”.

Nozīmīgu kora repertuāra daļu veido kora “MASKA” kormeistares, komponistes un vokālās grupas “Latvian Voices” vadītājas Lauras Jēkabsones radītie skaņdarbi. Viņas komponētie skaņdarbi korim “MASKA” tiek atskaņoti koru konkursos un koncertos visā pasaulē.

Kora “MASKA” ikgadēja tradīcija Adventa laikā ir koncerti “ZieMASKAsvētki” – tajos koris pirmatskaņo īpaši korim un šiem koncertiem komponētus opusus, uzstājoties ar labākajiem latviešu mūziķiem.

Līdz šim koris izdevis trīs mūzikas albumus:

  • 2010. gadā tika izdots komponista Riharda Zaļupes korim “MASKA” radītās oriģinālmūzikas ieraksts “7 Stories of the Gospel of Thomas”, kas ieskaņots kopā ar instrumentālo grupu “XylemTrio”.
  • Kora 15 gadu jubilejas gadā tika izdots mūzikas albums “ZIEMA”, kurā ieskaņoti Lauras Jēkabsones radītie skaņdarbi korim “Maska”, sadarbojoties ar pianisti Aurēliju Šimkus, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupu, koklētāju ansambli “Balti” un ģitāristu Gintu Smuko.
  • 2019. gada vasarā kori izdeva savu trešo ierakstu – “DEDICATION”, kurā apkopoti līdz šim neieskaņotie skaņdarbi, kurus korim veltījuši lieliski komponisti – Laura Jēkabsone, Rihards Zaļupe, Jānis Šipkēvics, Pērts Ūsbergs, Vītauts Miškinis un arī Jānis Ozols.

Ieraksti pieejami populārākajās straumēšanas vietnēs. Vairāk uzzināsi sadaļā “Mūzika”.

2019. gada augustā “MASKA” pārstāvja Latviju starptautiskajā konkursā “Eurovision Choir 2019” (“Gada Eirovīzijas koris”) Gēteborgā, Zviedrijā, iegūstot 2. vietu.

Vadība

Jānis Ozols

Jānis Ozols (1980) ir viens no Latvijas redzamākajiem un harizmātiskākajiem diriģentiem, Jūrmalā notiekošā ikgadējā “Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa” mākslinieciskais vadītājs, zināms arī kā kādreizējais vokālās grupas „Cosmos” dalībnieks.

Jānis Ozols aktīvi iesaistās Latvijas akadēmiskās mūzikas dzīves procesos, būdams vairāku koru diriģents un Pierīgas un Jūrmalas koru apriņķa virsdiriģents. Jānis ir arī biežs viesis starptautisku koru konkursu žūrijās visā pasaulē. Kopš 2017. gada septembra Jānis Ozols ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktā kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents. Jānis bija arī Latvijas simtgades zīmē aizritējušo XXVI Vispārējo dziesmu svētku Atklāšanas koncerta un Noslēguma koncerta “Sadziedāšanās nakts” mākslinieciskais vadītājs

Kopš 2018. gada Jānis Ozols ir Dziesmu svētku biedrības valdes loceklis un Latvijas Nacionālā kultūras centra koru nozares padomes loceklis.

Muzikālo izglītību sācis iegūt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un turpinājis Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas klasē. Bakalaura grāds iegūts Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kordiriģēšanas klasē pie profesora Sigvarda Kļavas, bet maģistra grāds kordiriģēšanā — pie profesora Jāņa Zirņa. 2013. un 2014. gadā Jānis Ozols studējis simfoniskā orķestra diriģēšanu Zviedrijas Karaliskajā mūzikas koledžā.

Kā vokālās grupas „Cosmos”  dziedātājs Jānis Ozols ir sadarbojies ar tādiem pasaulē atzītiem mūziķiem kā Bobijs Makferins (Bobby McFerrin), The Real Group, Take 6, The Manhattan Transfer, The Hilliard Ensemble, The New York Voices un īslandiešu mūzikas ikonu Bjorku. „Cosmos” ieguvuši uzvaru jauno izpildītāju konkursā „Jaunais vilnis” 2004. gadā un Latvijas Lielo mūzikas balvu 2009. gadā.

Vadot Babītes novada jaukto kori “Maska” un Garkalnes novada jaukto kori “Pa Saulei” Jānis Ozos ir ieguvis daudzus apbalvojumus starptautiskos koru konkursos, vairākkārtīgi iegūstot arī labākā diriģenta balvas. Savu talantu un darbaspējas pierādījis arī piedaloties Jāzepa Vītola starptautiskajā diriģentu konkursā 2009. gadā, kur ieguvis godpilno 3. vietu. Kopš 2017. gada septembra Jānis Ozols ir Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jauktā kora mākslinieciskais vadītājs.

Jānis ir diriģents, kurš neapstājas pie sasniegtā un nemitīgi turpina attīstīt savu talantu. Viņa muzikālais redzējums nereti atšķiras no ierastā. Viņš ir atvērts jaunām un radošām idejām, eksperimentiem. Šīs ir īpašības, kas viņu atšķir no citiem kolēģiem, kā arī ļauj piepildīt Jāņa, kā mākslinieka, radošās ieceres.

Jānis ir precējies trīs bērnu tēvs un divu kaķu un suņa saimnieks. Papildu saspringtajam dzīves ritmam Jānis aizraujas ar ēst gatavošanu un viņa kulinārie sasniegumi publicēti blogā Restorāns Mājās un ne tikai….

Eduards Vācietis

Eduards Vācietis (1989) ir kora “Maska” vokālais pedagogs un dziedātājs kopš 2013. gada. Ieguvis bakalaura grādu operdziedāšanā Norvēģijas Mūzikas augstskolas profesores Barbro Marklundas-Pētersones dziedāšanas klasē. 2009. gadā absolvējis Rīgas Doma kora skolas vokālās dziedāšanas klasi Valdas Tračumas vadībā.

Jau bērnībā sevi pierādījis kā talantīgu un perspektīvu dziedātāju, piedaloties V. A. Mocarta operas “Burvju flauta” iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā (viena no trīs ģēniju lomām). Piedalījies Latvijas vokālo pedagogu asociācijas rīkotajās meistarklasēs. Alīdas Vānes starptautiskā vokālistu konkursa Ventspilī pirmās vietas ieguvējs (2008), trešās vietas ieguvējs Valsts vokālistu konkursā Daugavpilī (2008). Piedalījies Štutgartes Baha akadēmijas projektā Helmuta Rīlinga vadībā, izpildot Bendžamina Britena Kara rekviēmu (2007). Piedalījies V. A. Mocarta Dons Žuāns iestudējumā Vilhelma teātrī Štutgartē (2013), kā arī Oslo Operas festivālā (2013). Vokālo meistarību apguvis arī dažādās meistarklasēs pie Sir Thomas Allen (Apvienotā Karaliste), Anitas Garančas (Latvija), David L. Jones (ASV), Emma Kirkby (Apvienotā Karaliste), Benton Hess (ASV), Joseph Protschka (Vācija) u. c.

2013. gadā sniedzis F. Šūberta vokālās kamermūzikas koncertus Rundāles pilī un Rīgas Latviešu biedrības namā, kā arī sadarbojies ar VSIA “Latvijas Koncerti”, izpildot solopartijas F. Mendelszona-Bartoldi Elija, K. Orfa Carmina Burana, u.c. Ieskaņojis muzikālo skaņu celiņu BBC seriālam “Karš un Miers”, Riharda Zaļupes mūziku filmai “Nameja gredzens” (The Pagan King). Kā baritona debija Latvijas klausītāju ausīm lielas formas žanrā minama Poncija Pilāta partija Jāņa Pasijas atskaņojumā Andra Veismaņa vadībā 2016. gada ciešanu laikā.

2018. gadā Eduards izpildīja baritona solo Raimonda Paula “Leo dziesma” no izrādes “Leo. Pēdējā Bohēma” ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija” un Liepājas Simfonisko orķestri koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā, piedaloties maestro Raimondam Paulam. 2019. gada sākumā atskaņoja baritona partiju Lūcijas Garūtas kantātes “Dievs, Tava zeme deg!” 75 gadu jubilejā tās pirmatskaņojuma vietā – Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

Kopš 2013. gada augusta Eduards ir Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” kora mākslinieks un solists, kā arī kormeistars Sējas novada jauktajā korī “Sēja” kopš 2018. gada sezonas.

Brīvajos brīžos Eduards piekopj aktīvu dzīvesveidu. Vai tie būtu pārgājieni un dabas baudīšana vai arī kāds sporta veids kā florbols un basketbols. Garie ziemas vakari tiek pavadīti draugu entuziastu lokā “skrūvējot” un atgriežot dzīvē senus un senākus moto spēkratus. Savukārt vasarā var baudīt ziemas augļus un šo spēkratu motoru pavadībā ķert dzestro vasaras vēju.

Koristi

Alti

Soprāni

Basi

Tenori

Sasniegumi

2023

2023
  • 3. vieta 27. Vispārējo Dziesmu svētku koru konkursa finālā.
  • Grand prix 10. Starptautiskajā Derijas koru konkursā Derijā, Ziemeļīrijā

2022

2022
  • Iestudēta Jāņa Šipkēvica mini-opera “Babītes baobabs“.
  • Koris uzstājas kormūzikas festivālā Nuit des Choeurs Villers-La-Ville, Beļģijā
  • Trešā vieta tautas mūzikas kategorijā 53. Tolosas koru konkursā Basku zemē, Spānijā.

2019

2019

2018

2018

  • Koncerttūre Austrālijā – Sidnejā, Adelaidē un Melburnā.
  • 1. vieta 26. Vispārējo Dziesmu svētku koru konkursa “Dziesmu kari” finālā.

2017

2017
  • 15. starptautiskā Tallinas koru konkursa Grand Prix Tallinā, Igaunijā.
  • Pirmā vieta tautas mūzikas kategorijā un otrā vieta polifonijas kategorijā 49. Tolosas koru konkursā Basku zemē, Spānijā.
  • Trešā vieta 12. starptautiskajā Daugavpils garīgās mūzikas koru konkursā “Sudraba zvani” Daugavpilī, Latvijā.

2016

2016
  • No 6.-13. jūnijam koris “Maska” pārstāvēja Latviju 13. starptautiskajā koru festivālā “Sborove slavnosti” Čehijā, sniedzot vairākus koncertus Čehijas koncertvietās Ostravā, Šumperkā, Hradec Kralovē un 2 koncertus Prāgā – Rudolfinum koncertzālē un New Town Hall koncertzālē. Festivāla galā koncertā, kas notika Hradeckrāloves vēsturiskajā Svētā Gara katedrālē, festivāla kopkoris izpildīja Leoša Janačeka “Otčenaš” jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai. Festivāla ietvaros koris viesojās arī Latvijas Vēstniecībā Prāgā.

2015

2015
  • 2. vieta 13. Starptautiskajā koru konkursā “Gallus Maribor 2015“, kas norisinājās Mariborā, Slovēnijā. Koris saņēma arī žūrijas speciālbalvu par labāko Jākoba Gallus (Iacobus Gallus) skaņdarba izpildījumu – Mirabile Mysterium.
  • Ierakstīts otrais kora albums “Ziema“, kurā ietilpst trīs vērienīgas, Ziemassvētku laikam veltītas Lauras Jēkabsones kompozīcijas – „Advent Story”, „Xmas All Around the World” un “Ziema”


2014

2014
  • 8. Pasaules koru olimpiādes 2014 kategorijas tautas mūzika čempioni. Čempionu kategorijā — jauktie kori 2. vieta (augstākais rezultāts, ko ieguvis Latvijas koris koru olimpiādes pastāvēšanas vēsturē — 96.88 punkti).
  • 2. vieta 46. Tolosas starptautiskajā koru konkursā polifonijas un folkloras kategorijās (augstākais rezultāts jaukto koru konkurencē).
  • Dalība Garīgās mūzikas koncertā 15. jūlijā Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes baznīcā Pasaules 8. koru olimpiādes ietvaros.


2013

2013
  • 1. vieta XXV Vispārējo latviešu dziesmu svētku koru konkursā (kopvērtējumā ceturtais labākais rezultāts); vienīgais no jauktajiem koriem, kas ieguva uzaicinājumu piedalīties 8. Pasaules koru olimpiādē 2014. gadā, kas norisinājās Rīgā — Eiropas kultūras galvaspilsētā 2014.

1272_647634641931442_1560134633_n

2012

2012
  • Grand Prix IV starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos, Somijā. Koris ieguva naudas balvu 15 000 eiro, kā arī balvu par labāko obligātā skaņdarba “Readymade Alice” (Pertu Hapanens) izpildījumu. Konkursu reizi 3 gados rīko slavenā Sibēliusa akadēmija, konkursā piedalījās starptautiskas žūrijas izvirzīti finālisti —12 labākie kori, tostarp arī profesionāli kolektīvi. «MASKA» ir pirmais koris no Latvijas, kas ieguvis godalgotu vietu šajā konkursā.


2011

2011
  • Grand Prix starptautiskajā koru konkursā „Europe and Its Songs Barselonā, Spānijā (arī balva „Labākais diriģents”).
  • Uzvara VII mazpilsētu un lauku koru konkursā Mazsalacā, Latvijā.

Mazsalaca

2010

2010
  • Ierakstīts komponista Riharda Zaļupes mūzikas albums „7 Gospels”, kas tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai 2010 divās kategorijās — „Gada debija” un „Labākais akadēmiskās mūzikas albums”.

7gosp

  • 2. vieta 49. starptautiskajā koru konkursā “Seghizzi 2010 Gorīcijā, Itālijā (arī balva „Labākais jaunais diriģents”)

Gorizia 2010

  • Grand Prix starptautiskajā jauniešu koru konkursā Valmierā, Latvijā.

2009

2009
  • 5. vieta III starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos, Somijā.

2008

2008
  • 1. vieta tautas mūzikas kategorijā starptautiskajā koru konkursā „Venezia in Musica”, Venēcijā, Itālijā.
  • 10. vieta XXIV Vispārējo latviešu dziesmu svētku koru konkursā (labākais koris mazpilsētu koru kategorijā un Rīgas rajonā).

2007

2007
  • 2. vieta tautas mūzikas kategorijā starptautiskajā koru konkursā Rimini, Itālijā.

2006

2006
  • 1. vieta tautasdziesmu kategorijā starptautiskajā koru konkursā „Tonen 2000”, Nīderlandē.

Koncerti

2022

  • 21. decembrī – “ZieMASKAsvētku” koncerts Piņķu Sv. Jāņa baznīcā
  • Oktobra beigās un novembra sākumā – koncerti Basku zemes un Navarras apgabala Spānijā pilsētās, 53. Tolosas koru konkursa ietvaros
  • 17. septembrī – koncerti “Paši skaistākie vārdi” par godu dzejnieces Māras Zālītes 70 gadu jubilejai, kas 18. novembrī pārraidīts Latvijas Televīzijas ēterā
  • 26. un 27. augusts – koris uzstājas kormūzikas festivālā Nuit des Choeurs Villers-La-Ville, Beļģijā  
  • 1. jūlijā – mini-opera “Babītes Baobabs” tiek atskaņota Piņķos, Mārupes novada svētku ietvaros
  • 4. jūnijā – Jāņa Šipkēvica mini-operas “Babītes Baobabs” pirmizrāde Latvijas Nacionālās Operas un Baleta Jaunajā zālē

2021

2019

  • 20. decembrī – uzstāšanās Latvenergo 80. jubilejas koncertā Arēnā Rīga
  • 15. decembrī – uzstāšanās TV3 projekta “X faktors” 4. sezonas fināla tiešraidē kopā ar Elīnu Gluzunovu, kura kļuva par šova uzvarētāju
  • 7. decembrī – Kora trešā albuma DEDICATION prezentācijas koncerts Rūmenes muižā
  • 18. novembrī – Valsts svētku koncerts Līvānos, Līvānu novada kultūras centrā
  • 17. novembrī – Valsts svētku koncerts Piņķos, Babītes kultūrizglītības centrā
  • 11. novembrī – Lāčplēša dienas koncerts Kuldīgā, Sv. Annas baznīcā
  • 25. oktobrī – uzstāšanās Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonijā Rīgas mākslas telpā
  • 3. augustā – Eirovīzijas koris 2019, Partille Arena, Gēteborga, Zviedrija 
  • 24. jūlijā – kopīgs koncerts ar kori “Gaisma” Morišitas kultūras centrā Tokijā, Japānā 
  • 23. jūlijā – solo koncerts Nagaokakjo Memoriālajā kultūras centrā Kioto, Japānā 
  • 14. jūlijā – solo koncerts Tukuma Evanģēliski luteriskajā baznīcā
  • 13. jūlijā – solo koncerts Piņkos, Babītes kultūrizglītības centrā
  • 19. aprīlī – Lielās Piektdienas koncerts Rīgas Sv. Jāņa baznīcā kopā ar Orķestri “Rīga” un kori “Pa saulei”, atskaņojot G. Forē “Rekviēmu”, kā arī Ērika Vitekera, Ērika Ešenvalda un Olas Gjeilo skaņdarbus.
  • 30. janvārī – koncerts Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā kopā ar Austrālijas Nacionālo jauniešu kori “Gondwana Chorale

2018

  • 15. decembrī – kora Ziemassvētku koncerts “ZieMASKAsvētki ar Kasparu Zemīti” Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.
    Pirmatskaņojumi skaņdarbiem, kas rakstīti korim “Maska” speciāli šim koncertam – Vytautas Miškinis “Hodie Christus Natus Est” un Part Uusberg “O Magnum Mysterium”
  • 17. novembrī – Valsts svētku koncerts Stalbē, Pārgaujas novadā
  • 11. novembrī – uzstāšanās svinīgajā valsts karoga pacelšanas ceremonijā Prezidenta pils Svētā gara tornī, kas tika pārraidīta LTV tiešraidē
  • 29. jūlijā – koncerts Tallinas Domā 20. starptautiskā kormūzikas festivāla “Europa Cantat” ietvaros, kur tikām uzaicināti kā īpašie viesi 
  • 9. jūlijā – uzstāšanās XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku “Sadziedāšanās naktī” (mākslinieciskais vadītājs – Jānis Ozols)
  • 8. jūlijā – XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā” Mežaparka lielajā estrādē
  • 8. jūlijā – uzstāšanās Valsts prezidenta pieņemšanā XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku organizatoriem Rīgas Pilī
  • 1. jūlijā – uzstāšanās XXVI Vispārējo Dziesmu un XVI Deju svētku “Atklāšanas koncertā” (muzikālais vadītājs – Jānis Ozols)
  • 4. maijā – dalība Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas koncertā “Brīvības pieturas Brīvības pieminekļa pakājē, kas tika pārraidīts LTV tiešraidē
  • 8. aprīlī – ikgadējā reģionālā koru skate Majoros, Jūrmalā
  • 30 martā – V. A. Mocarta “Rekviēma” atskaņošana Rīgas Sv. Jāņa baznīcā kopā ar Orķestri “Rīga” un kori “Pa saulei”
  • 1. martā – dalība labdarības koncertā “Es nākšu, lai Tu dzīvotu” Lielajā Ģildē kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri
  • 13. janvārī – koncerts Melburnas latviešu namā, Austrālijā 
  • 12. janvārī – koncerts Viktorijas štata bibliotēkā, Melburnā, Austrālijā 
  • 6. janvārī – koncerts Adelaides Sv. Pētera baznīcā, Adelaidē, Austrālijā 

2017

  • Decembra beigās – dalība Austrālijas latviešu biedrības “Jaunatnes dienas 2017” pasākumos Sidnejā, Austrālijā 
    • 28. decembrī – uzstāšanās “Jaunatnes dienu 2017” Atklāšanas koncertā
    • 29. decembrī – kora solo koncerts Sidnejas Latviešu biedrības Lielajā zālē
    • 31. decembrī – Jāņa Ozola meistarklase Sidnejas Latviešu biedrības koristiem
  • 23. decembrī – kora Ziemassvētku koncerts ZieMASKAsvētki ar Vestardu Šimku” Rīgas Domā 
  • 17. novembrī – Valsts svētku koncerts Babītes novada kultūrizglītības centrā, Piņķos
  • Novembra sākumā – koncerti Basku zemes, Spānijā pilsētās Ordizia, Getxo un Taffala, gatavojoties 49. Tolosas koru konkursam 
  • 21. jūlijā – dalība projekta “Sing Along” koncertā Rīgas Domā
  • 1. jūlijā – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma modelēšanas koncerts Dikļos
  • 16. jūnijā – koncerts Liepājā ar Xylem Trio
  • 2. jūnijā – dalība Baznīcu naktī, koncerts Piņķu Sv. Jāņa baznīcā
  • 29. aprīlī – uzstāšanās LTV tiešraidē konkursa “Eirovīzijas Gada koris 2017” nacionālās atlases konkursā LATVIJA DZIED!
  • 21. aprīlī – uzstāšanās Tallinā, koru konkursa “Tallinn 2017” ietvaros 
  • 25. martā – ikgadējā reģionālā koru skate Ķekavā
  • 23. februārī – uzstāšanās LTV tiešraidē “Kilograms kultūras” balvu pasniegšanas ceremonijā kopā ar Raimondu Tigulu, grupu “Raxtu raxti”, kā arī dūdiniekiem Edgaru Kārklu un Māri Jākobsonu

2016

  • 25. un 26. decembrī koris “Maska” piedalās Rīgas Ziemassvētku koncertos “Sudraba slidas” Ķīpsalas hallē kopā ar profesionālo pūtēju orķestri “Rīga”, vokālo grupu “Framest”, kā arī solistiem Ditu Lūriņu, Daumantu Kalniņu un Žoržu Siksnu.
  • 17. novembrī – Valsts svētku koncerts Viļakā.
  • 23. oktobrī – 7 Stories of the Gospel of Thomas labdarības koncerts Talsu Ev. Lut. baznīcā kopā ar Xylem Trio.
  • 11. jūlijā – Koncerts Rīgas Sv. Jāņa baznīcā kopā ar kori “Labyrinth” no ASV, ko vada latviešu komponiste Anita Kupriss.
  • 6.-13. jūnijs – koris “Maska” pārstāvēja Latviju 13. starptautiskajā koru festivālāSborove slavnosti” Čehijā. Koris sniedza vairākus koncertus Čehijas koncertvietās: 
    • Ostravā,
    • Šumperkā,
    • Hradec Kralovē
    • 2 koncertus Prāgā:
      • Rudolfinum koncertzālē
      • New Town Hall koncertzālē.
    • Festivāla gala koncertā, kas notika Hradeckrāloves vēsturiskajā Svētā Gara katedrālē, festivāla kopkoris izpildīja Leoša Janačeka “Otčenaš” jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai.
  • Festivāla ietvaros koris viesojās arī Latvijas Vēstniecībā Prāgā.
  • 4. jūnijā – Koncerts Piņķu Sv. Jāņa baznīcā, izpildot festivālam “Sborove slavnosti” Čehijā sagatavoto programmu.
  • 1. aprīlī – koris „Maska” noslēdz savu 15 gadu jubilejas sezonu ar unikālu koncertu “Jo tāls ir ceļš līdz sapņu taka miglas ezeru straumes spožumā klusībā veras cerot, bet..” Babītes novada kultūrizglītības centrā.

2015

  • 20. decembrī – koncerts “ZieMASKAsvētki” Rīgas Doma baznīcā. Pirmatskaņojums – Lauras Jēkabsones “Ziema” jauktajam korim un simfoniskā orķestra stīgu grupai
  • 17. decembrī – Kora “MASKA” un Lauras Jēkabsones albuma “Ziema” prezentācija
  • 18. septembrī – Kora “MASKA” 15 gadu jubilejas koncerts LU Lielajā Aulā
  • Jūnijā un jūlijā – iknedēļas uzstāšanās Annas un Kriša Salmaņu izstādē “Dziesma“, izpildot Kristapa Pētersona skaņdarbu “Dievzemīte II
  • Jūnija beigās – dalība VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku koncertos.
  • Pavasarī un vasaras sākumā – koncerti Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros gan Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā, gan kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, kā arī citās norises vietās.

2014

  • 20. decembrī koncerts „ZieMASKAsvētki” Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Pirmatskaņojumi Jānis Šipkēvics „Doma iet un atkal atnāk atpakaļ” (Raiņa dzeja) a cappella jauktajam korim un solistiem, Lauras Jēkabsones „Xmas All around the World” jauktajam korim, ģitārai un solistiem.
  • 7. decembrī Lielajā ģildē kokļu mūzikas festivāla koncerts „Gaismas ceļā”, atskaņojot Lauras Jēkabsones „Advent Story”.
  • Oktobra beigās un novembra sākumā koncerttūre 7 Basku zemes pilsētās – Tafalla, Zumaia, San Sebastian, Tolosa, Pamplona, Getxo un Bera. 

2013

  • 21. decembris: koncerts „Ziema” Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Pirmatskaņojums — Laura Jēkabsone „Advent Story” 7 daļās jauktajam korim, koklētāju ansamblim un solistiem (piedalās: koklētāju ansamblis „Balti”, solisti: Ieva Kerēvica un Jānis Strazdiņš).

2012

  • 21. decembris: Koncerts „Pamodies Ziemassvētkos II” Rīgas Doma baznīcā (piedalās: vokālā grupa „Latvian Voices”, muzikālā apvienība „Xylem Trio”).

2011

  • Koncerts „Pamodies Ziemassvētkos” Rīgas Doma baznīcā. Pirmatskaņojums Riharda Zaļupes „Neguli, lācēn!” jauktajam korim, orķestrim un solistiem.

2010

  • Koncerts — pirmatskaņojums „7 Stories of the Gospel of Thomas” Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā (komponists: Rihards Zaļupe, piedalās: soliste Ieva Kerēvica, muzikālā apvienība „Xylem Trio”).

Publiski pasākumi

  • 2016. gada 6. septembris – LSPA 80 gadu jubilejas koncerts – Dailes teātrī. Uzstāšanās kopā ar “3 tenoriem” un Juri Kulakovu.
  • 2016. gada 28. maijs – dalība “ZZ čempionāts” noslēguma pasākumā Jūrmalā, uzstājoties kopā ar Arstalursmirus.
  • 2016. gada 19. aprīlis – uzstāšanās Narvesen korporatīvajā pasākumā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.
  • 2016. gada 16. aprīlis – uzstāšanās Babītes vidusskolas jubilejas salidojumā.
  • 2016. gada 23. marts – Forum Cinemas jaunās kinozāles “Scape” atklāšanas pasākums.
  • 2016. gada 22.marts – “Diena” gada balva kultūrā apbalvošanas ceremonija Spīķeru koncertzālē.
  • 2015. gada 18. novembris – uzstāšanās Triju Zvaigžņu ordeņa pasniegšanas ceremonijā Melngalvju namā.
  • 2014. gada 17. novembris – valsts svētku koncerts Smiltenes Kultūras centrā.
  • A/S Lattelecom 2014. gada vasaras sporta spēles– uzstāšanās pasākuma atklāšanā.
  • „Nordea Rīgas Maratons 2014” – uzstāšanās Kultūras kilometrā kopā ar Latvijas estrādes zvaigznēm.
  • „Zelta ābele 2013” apbalvošanas ceremonija 2014. gada aprīlī Lielajā Ģildē.
  • 2014. gada 9. marts – LTV1 Konkurss „Latvija dzied” – cīņa par Latvijas pārstāvēšanu un dalību Vīnes mūzikas festivāla atklāšanas koncertā 9. maijā.
  • „Ziedot.lv” 10 gadu jubilejas pasākums Latvijas Nacionālajā teātrī.
  • AS „Latvenergo” korporatīvais pasākums klientiem 2013. gadā Mazajā Ģildē.
  • „Labestības dienas” noslēguma koncerti 2012. un 2013. gadā LNT tiešraidē.
  • „Latvijas Zelta talanti 2012” LNT tiešraidē.
  • „Latvijas Mūzikas ierakstu gada balva 2010” apbalvošanas ceremonija Latvijas Nacionālajā teātrī un TV3 tiešraidē.
  • 2011. gada novembris – valsts svētku koncerts Ropažu Kultūras centrā.